מה הקשר בין התשוקה שלך למטרה שלך ?

מה הקשר בין התשוקה שלך למטרה שלך ?

תשוקה היא מילת החיבור בין אהבה למטרה כלשהיא בחיים שלנו.התשוקה אם כן , היא הדלק שמניע אותנו לפעול .

אחד ממשתפי סרט “הסוד” גו ויטלי אמר פעם את האימרה שהפכה למנטרה עבורו : follow your passion  , לכו אחר התשוקה שלכם . כי התשוקה מכוונת אותנו למה שאנו אוהבים ובכל תחום . כגון : תשוקה לצייר -אז ללכת לחוגי ציור , ללמוד אצל ציירים הטובים ביותר בתחום ולבסוף לפתוח  גלריה משלך . תשוקה לשחק טניס – אז ללכת לחוגי טניס, להתאמן הרבה , לצאת לתחרויות ולנצח , להשקיע עוד ועוד מתוך אהבת העשייה ולא מהכרח. תשוקה לעסוק בכל תחום שהוא : עסק , משפחה , זוגיות , קריירה וכדומה.

תשוקה היא צימאון להשיג משהו….. לכן בפרסומות של קוקה קולה למשל יש הרבה מסר של תשוקה לשתות קולה כשאתה צמא. והמסר הוא כשאתה צמא->עולה התשוקה להשגת מטרה->השגת את המטרה (שתיית קוקה קולה )וזה המסר לתת המודע. למעשה זה סוג של עוגן שחוזר על עצמו שוב ושוב בפרסומות כך “שנתרגל” כאשר אנו צמאים אנו שותים קוקה קולה.

כשאתה חש צימאון למשהו אתה תחפש אותו ותשיג אותו. כשאתה “רק” רוצה אותו בשביל שיהיה לך אותו אז ייתכן שתשיג אותו וייתכן שלא…….הדבר תלוי עד כמה תתאמץ בשביל להשיג אותו .

כשאתה משתוקק מתוך צימאון אמיתי למים, כל כולך רוצה להתמזג עם המים האלה…(למשל לאחר מסע ארוך או ריצה ארוכה או כל מאמץ פיזי משמעותי ) אתה יכול לחוש את טיפות המים נוטפות עליך …… כל האנרגיה והמודעות שלך פתוחים במטרה להגיע למים……..זאת תשוקה. כדי להגשים משהו מהר, עלינו להשתוקק להתמזג איתו. עלינו להיות מאוהבים במשהו, כדי להשתוקק אליו…

תשוקה היא הרצון הרוחני להתמזג עם מצב פיזי מסוים. למשל : מי “שמכור” לעוגות קרם . עוגת הקרם בפני עצמה אין לה משמעות , אך בעיניי מי שאוהב את העוגה נוצרת תפיסה על חושית של תשוקה לאכול אותה ולרוב אינה נובעת מהרעב, משהו אחר דוחף אותו לאכול שוב ושב מהעוגה, הוא יכול לדמיין אותה להתענג על הטעם שלה , לחוש אותה וזאת גם בטרם אכל ממנה שוב . זו דוגמה לתשוקה. והיא קיימת בתחומים רבים בחיינו.

הדבר דומה לרכב – גם אם יש לו מנוע חזק מאוד ללא מנגנון הפעלה “סטרטר” לא יוכל להפעיל את המנוע ולכן נדרש אותו מנגנון הפעלה גם לתשוקות שלנו בכל תחום כאמור  .

אז עצתי לכל אחד ואחת שקוראים משפטים אלו : לכו אחר התשוקות שלכם / שלכן – בכל תחום בחיים . קומו בוקר תוך תחושת התחדשות ורצון לעשות את מה שאתם אוהבים לעשות , עשו את מה שאתם אוהבים , תחוו את ההתרגשות במשך היום, סיימו היום בתחושה “היום התרגשתי ממשהו…..וערכו לכם רשימה יומית של מה שריגש אתכן באותו יום , וכשמגיעים ללילה עדיף להמצא בהרגשה שהתשוקה שלך תואמת את המטרה שלך והתרכז בא מבלי להביט הצידה . כי מה שמתאים לך לא בהכרח מתאים למישהו אחר . אימרתו הידועה של הנרי פורד שנצמד למטרה שלו ושחה נגד הזרם והיה חלוץ לתקופתו.

“מכשולים הם הדבר המפחיד שאתה רואה, ברגע שאתה מסיט עיניך מהמטרה ” ( הנרי פורד).

“ההתלהבות מהווה את הבסיס לכל התקדמות.”( הנרי פורד).

אז לסיכום , מטרת התשוקה לעורר התלהבות ואותה יש לקחת אותה קדימה , להפעיל את מנגנון ההצתה ולנוע קדימה …… לעבר היעד הבא . חשוב לזכור שהתשוקה לא מתה היא פשוט כבויה ולא מופעלת . התשוקה מעוררת את הדמיון מפעילה את החושים ולבסוף משיגה את המטרה .

במידה ומאמר זה תרם לך להבנה טובה יותר ולדחף להפעיל את התשוקה לעבר מטרות חדשות או רדומות , אשמח לקבל את תגובותיכם ,

בהצלחה !!!