מה הקשר בין התשוקה שלך לזוגיות שלך ?

מה הקשר בין התשוקה שלך לזוגיות שלך ?

תשוקה היא מילת החיבור בין אהבה למטרה כלשהיא בחיים שלנו.

אם מדובר בבן/בת זוג הרי המטרה לחיות בזוגיות פלוס אהבה משמע קיימת תשוקה . התשוקה אם כן , היא הדלק שמניע אותנו לפעול ולחפש ולהשיג את בן/בת הזוג האידיאלי עבורנו.

תשוקה אם-כן,היא צימאון להשיג משהו…..

כשאתה חש צימאון למשהו אתה תחפש אותו ותשיג אותו. כשאתה “רק” רוצה אותו בשביל שיהיה לך אותו אז ייתכן שתשיג אותו וייתכן שלא…….הדבר תלוי עד כמה תתאמץ בשביל להשיג אותו .

כשאתה משתוקק מתוך צימאון אמיתי למים, כל כולך רוצה להתמזג עם המים האלה…(למשל לאחר מסע ארוך או ריצה ארוכה או כל מאמץ פיזי משמעותי ) אתה יכול לחוש את טיפות המים נוטפות עליך …… כל האנרגיה והמודעות שלך פתוחים במטרה להגיע למים……..זאת תשוקה. כדי להגשים משהו מהר, עלינו להשתוקק להתמזג איתו. עלינו להיות מאוהבים במשהו, כדי להשתוקק אליו…

בתשוקה בזוגיות ישנם שלושה מצבים :

א. תחושה של תשוקה הדדית – המצב האידיאלי .בו כל צד מפעיל את המנגנון של הצד השני והזרימה היא הדדית ומפרה .

ב. צד אחד מלא תשוקה רגשית ואילו הצד השני חסר תשוקה .

ג. שני הצדדים לא חשים תשוקה וחיים מתוך נוחות של הרגל כי “טוב” להם יחד.

אז אם כן במצב זה מהי התשוקה ? ומה תפקידה במערכת היחסים ?  אם נבחן זאת תחת זכוכית מגדלת , אתם תגלו שמה שמניע אתכם זה הרצון לאהוב ולהיות נאהבים, זה המקור של התשוקה ואינה כלל קשורה בבן/בת הזוג מולכם , היא רק  הצד אליו מופנית אותה התשוקה . אם כן התשוקה זה מנוע ההתרגשות הקיים בתוככם , תמיד הוא שם , תמיד היה ותמיד ישאר, אלא שהגורם הנכון צריך להפעיל אותו.

ולכן אם מתקיים מצב (ב) ואינכם חשים הדדיות בתשוקה יתכן מאוד שה “הגורם ” שנבחר כרגע להיות איתכם אינו תואם את תדר התשוקה בו את או הוא נמצאים ולכן האהבה אינה בזרימה flew והיא גם לא תחזיק מעמד זמן רב . מכאן אפשר להסיק את המסקנה המתבקשת…..

ואילו מצב (ג) מצב של נוחות , מצד אחד משמר את הקיים ואת הסביבה הבטוחה ומצד שני מנציח את חוסר התשוקה בחיים , תחושה שמשהו מת שם עד ש………… אילו המקרים בהם קיים הפוטנציאל העתידי של בגידה שבד”כ מתחילה במחשבה / בדמיון קודם כל, מפנטזים על אחרים / אחרות , מידי פעם מציצים פה ושם ובתת המודע משדרים “מחכים להזדמנות…” ואחר כך מופתעים שזה קורה .

אז עצתי לכל אחד ואחת שקוראים משפטים אלו : לכו אחר התשוקות שלכם / שלכן, בכל תחום וקל בחומר בזוגיות ואל תוותרו על החלום למצוא את הזוגיות שאתם רוצים. וכשמגיעים ללילה עדיף להמצא בחברת הבן/בת זוג שמעוררים את התשוקה בכל המובנים .

אז לסיכום , כאשר לא התעוררה או נכבתה התשוקה , יש לקחת אותה קדימה , להפעיל את מנגנון ההצתה ולנוע קדימה …… לעבר היעד הבא באותה התלהבות ראשונית . חשוב לזכור שהתשוקה לא מתה היא פשוט כבויה ולא מופעלת . התשוקה מעוררת את הדמיון מפעילה את החושים ולבסוף משיגה את המטרה .

במידה ומאמר זה תרם לך להבנה טובה יותר ולדחף להפעיל את התשוקה לעבר מטרות חדשות או רדומות , אשמח לקבל את תגובותיכם ,

בהצלחה !!!

[contact-form-7 id=”2395″ title=”CF7-Direct email”]