איך להציב יעדים ולהשיגם באמצאות דימיון מודרך

matra2
 

יעד הוא דימיון הנוגע לעתיד. מוחך מעצם טבען נועד לחפש לך יעדים. אתה עושה זאת בלא מחשבה.דימיונות הן חלק מהמנגנון האוטומטי, אשר באמצעותו מציב מוחך יעדים בפני עצמו, משווה אותם למציאות , ומחליט על דרך פעולה .

 
מה תפקידו של הדימיון המודרך אם-כן ? לשלוט על התהליך האוטומטי באורח מודע יותר , תוך שליטה על המסרים והמטרות המועברים לתת מודע ולדימיונות.
 
בסיפרו “פסיכו-קיברנטיקה” , קובע מקסוול מלץ, כי המוח דומה למנגנון תמסורת בניסיונותיו להשיג את יעדיו . מנגנון תמסורת זה מחקה תנועה אנושית באמצעות ביצוע תנועות קטנות , קבלת משוב בנוגע לתוצאות, ביצוע התנועות באופן שונה במקצת, התבוננות בתוצאות, שינוי התנועה בתגובה, בדיקת המשוב, וכן הלאה.
 
אם אין לך יעד כלשהוא כרגע, יבקש מוחך להגשים את גחמות הרגע. אם יעדך מעורפל ובלתי ברור , יהיה המסלול המוליך לעברו מפותל יותר, רצוף טעויות והטעיות ותגיע לדרכים ללא מוצא ולסטיות ארוכות מן הדרך, והמסע יארך זמן רב.
 
אם יש לך יעדים סותרים , לא תגיע לשום מקום. אם יש לך יעדים שליליים , הבאים לידי ביטוי בצורת פסמיזים , תחזיות הרות אסון וציניות , יתור מוחך אחר יעדים אלו, והתחזיות השליליות תתגשמנה.
 
אולם אם יש לך יעדים חיוביים ומוגדרים היטב, אשר אינם סותרים זה את זה, ישאף מוחך להשיג אותם תוך סטיות ופיתולים מזעריים.
כל ההחלטות שבהן אתה נתקל מידיי יום, תבוצענה באופן המקרב אותך בדחיפות קטנות לעבר מטרותייך. ביום מן הימים יאמרו האחרים, כי כל דבר שבו אתה נוגע הופך לזהב .
 
פסיכוקיברנטיקה – המילה קיברנטיקה מגיעה מהמונח היווני שאומר ‘ההגאי שמנווט את הספינה לנמל’ . פסיכוקיברנטיקה זה מונח שמתכוון “נווט את נפשך ליצירתיות , מטרות שימושיות … כדי שתוכל להשיג את הנמל האדיר בעולם … שקט נפשי . עם זה , אתה מישהו . בלעדיו אתה כלום .”

 
ד”ר מקסוול מלץ , מייסד ומחבר רב המכר של 30 מיליון עותקים “פסיכוקיברנטיקה”