עצות לחיים מברנדון בייס – חלק ב

חלק שני מתוך 16 עצות לחיים מברנדון בייס

 

הביעו  אסירות תודה

הקדישו רגע לשים לב מה יש מסביבכם! כשאתם מבחינים ואתם אסירי תודה על כל מה שסביבכם – האהובים שלכם, הבריאות שלכם, היכולת לראות, להריח, לשמוע, לגעת, הקריירה שלכם, הבית שלכם, היכולת שלכם לנשום – זה פותח פתח, חלון אל החסד. כשאתם לוקחים את הזמן לעצור, ולהיות ממש נוכחים, כל חוויה בחיים היא הזדמנות לצלול אל אסירות התודה.

כשאתם מקיצים בבוקר, הקדישו קצת זמן להתבונן סביבכם, ברכו את היום החדש בעיניים רעננות, וחוו את החסד שסובב אתכם.

שאו תודות מכל הלב על יום נוסף שבורכתם בו עם מתנות אלו שלא תסולאנה בפז. זכרו שהכל בהשאלה, אתם רק משגיחים, מתנות אלו לא היו אף פעם שלכם, הן ניתנו בהשאלה, הכל בהשאלה

 

וותרו על הצורך לדעת

האם עולה לאחרונה ‘הצורך לדעת’? האם ביליתם את זמנכם בניסיון לפענח את מסתורי החיים? וותרו על הצורך לדעת. אם המוח החושב שלכם יכול היה לפענח ולהבין דברים, הוא היה עושה את זה כבר מזמן… החיים הם מסתוריים, בלתי ידועים ואלוהיים. היו מסופקים מפשוט לנוח בקרב המסתורין.

 

שחררו את ההיאחזות

את החופש אפשר לחוות אך ורק מתוך הריקנות של אי-ההיאחזות: אי-היאחזות באידיאלים, אמונות, וידע נרכש, כל אלו הם  פשוט מבנים מנטליים שנבנו מניסיונות העבר, והם מסיטים את תשומת הלב שלכם ממה שכאן עכשיו – המודעות שלכם לגבי הרגע הזה.

כשאתם בוחרים לשחרר את כל מה שאתם חושבים שאתם יודעים, נותנים לכל הפילטרים ליפול, אז המודעות הזו היא כל מה שנותר.

 

הפסיקו להיאבק. פשוט הרפו.

מה מונע בעדכם להיות נוכחים לחלוטין בכל רגע? הבחינו בתירוץ שאתם משתמשים להצדיק את היותכם לא-נוכחים. תנו לכל המחשבות שלכם לגבי עבר, עתיד, מה או איך, פשוט להירגע. שימו לב שהאסטרטגיות שלכם מוסטות ע”י התנועה הבלתי פוסקת של החיים. ממש שמעו את הדו-שיח של “אין לי זמן ויש כל כך הרבה דברים לעשות…”

כשאתם מפסיקים להילחם, נפטרים מהמשחקים, מרגיעים את המיינד, אתם מאפשרים לעצמכם להיות נוכחים לחלוטין. תנו לעצמכם את הרשות פשוט להפסיק!

 

החיים תמיד נותנים לכם הזדמנות שניה

כל  חוויה בחיים היא מורה שלנו. כל יום הוא התחלה חדשה, כל שעה היא פתיחה חדשה. כל שנייה היא הזדמנות שנייה שלכם.

 

לא חשוב כמה העניין עמוק , אתם יכולים לרפא את עצמכם.

לא משנה כמה עמוק הנושא, ולא חשוב כמה זמן נלחמת  בו, האפשרות שתשתחרר ממנו לחלוטין קיימת בשבילך ושתחלים, תהיה חופשי ושלם .

 

כל התשובות נמצאות כבר בתוככם

האם אתם עסוקים בלחפש משהו ” איפהשהו שם”- אידיאל, גן עדן, נירוונה?  ומה אם אין שום דבר להשיג או למצוא שם? כשאתם מפנים את תשומת הלב שלכם פנימה, אתם מבינים שאתם כבר נחים בתוך אוקיינוס של מושלמות, כלל האפשרויות, המודעות המוארת הזו.

 

אפשרו לעצמכם להרגיש באופן מלא

אומץ אמיתי הוא המוכנות להרגיש במלואו את מה שאתם מרגישים ברגע זה. אתם יכולים לנסות לברוח מהרגשות שלכם, אבל הם ישיגו אתכם בסופו של דבר. הם ירדפו וישיגו אתכם, עד שלבסוף תתייאשו מהמרדף. היו מוכנים לשבת בשקט, להיפתח אל הרגשות שלכם ולחוש אותם במלואם. תבחינו אז מה נשאר.