על חלומות ותת המודע

חלומות וקבלת מסרים מהתת המודע

  ישנה אמונה קיימת בקרב קהילות רבות – החלומות מביעים מסרים. לפיכך,

רבים מצפים לקבל מסר מתוך החלומות. אלו מסרים מצפים מהחלומות :  לקבל הדרכה מה לעשות, לקבל   מסר לגבי אירועים בעתיד , מסר שקשור בקרובי משפחה, מסר לזוגיות , קריירה וכדומה .

האם החלומות באמת מעבירים מסרים? האם החלום הוא מקור להדרכה עבור האדם?

שאלות אלו הן מהעתיקות ביותר הקיימות מאז בריאת האדם . ישנם דוגמאות למכביר בתנ”ך למסרים המועברים באמצעות החלום.

גם אם נקבל את ההנחה שהחלום מביע מסר מסויים , בפרט אם מדובר על מסר עתידי , הרי עולה השאלה התבקשת – מהיכן מגיע המסר ? מי הוא המדריך האחראי על החלומות ומקרין לנו את החלום?

השימוש בחלומות לקבלת מסרים  

 

העוסקים בתיקשור

מתקשרים פונים לקבלת מסרים בחלום, אך אינם מפרשים את החלום, הם משתמשים בחלום כמקור נוסף להעלות מידע עבור האדם, כפי שיכלו לעשות זאת באמצעים אחרים. למשל, מתקשר יכול לדעת על האדם פרטים אם הוא רואה את תמונתו ויודע את שמו. כך החלום משמש עבור המתקשר כמו תמונה, שדרכו הוא מעלה מידע.

במחקר האקדמי  

במחקר האקדמי ישנם מעבדות לחקר השינה והחלומות תוך כדי שינה . המטרה לבחון אתהתנהגות המוח בשלבים השונים תוך כדי שינה ולאתר עד כמה שניתן את שלב הופעת החלומות . לצורך זה פותחו מעבדות מיוחדות וכלי מדידה של גלי המוח במהלך השינה והחלום.

 במחקר הפילוסופי   

בפילוסופיה, פסיכולוגיה וביהדות דובר רבות על החלומות ובפרט על חלומות של אנשים “רגילים” ולא אנשי נבואה, שלהן נאמר מפורשות כי ברוח הקודש קיבלו אותם .

האם החלום מבטא את מחשבת היום ? את הדאגות שהועלו במשך היום והועברו לחלום ? וכדומה .

השימוש בעולם התת מודע להעברת מסרים

אם החלום מבטא העברת מסרים , האם ניתן לשאול בחלום ? להעביר שאלה לתת המודע לפני השינה כך שנקבל תשובה בחלום .

רבים העוסקים בדימיון מודרך ובכוחו של התת מודע אכן מאמינים שכן ניתן לשאול ולקבל מסרים מהתת מודע . בספרו של ג’וזף מרפי “כוחו של התת מודע” הוא מביא דוגמאות רבות לשימוש בהעברת מסרים לתת המודע כך שלאחר שינה קצרה ואף נימנום קל ניתן לקבל תשובות על שאלות חשובות ומרכזיות בחיינו . בפרט לגבי שאלות בעלות מטען רגשי, כקרובי משפחה, שאלות על מקום עבודה, חפצים שנעלמו ועוד דוגמאות נוספות

השאלה – אם התת מודע יודע מה טוב עבורנו, מדוע הוא מביא לנו לעיתים חלומות מפחידים ביותר ?

מעיר אותנו מתוך ביעותי לילה, ולא אומר לנו במפורש מה טוב עבורנו?

השאלה – אם התת מודע הוא חלק נפרד מאיתנו? המחובר לעולמות גבוהים יותר שמשם הוא מקבל את התשובה . אם כן, מהיכן הוא מקבל את התשובה ?

אם לא , דהיינו חלק בתוכנו – כיצד הוא מתקשר עם עולמות אחרים לקבלת התשובה.

כל המידע של חיינו מיום טרם יצאנו לעולם ועד האחרית נצרב בתת המודע המהווה דיסק קשיח של כל החוויות שחווינו במהלך חיינו . לעיתים, החוויות שליליות ואז הזכרון הנצרב שלילי, אך בהקשר ובזמניים שונים , יכול לקבל פירוש שונה וחיובי . דוגמה – לילד קטן נאמר אסור להתקרב לחשמל , כל עוד לא הייתה טארומה או פוביה קשה , הרי כשיגדל ויהפוך לחשמלאי יעשה השימוש בחשמל באופן מוסכל ומקצועי וכך החוויה של “לדעת” בחשמל משתנה .

החלום, הוא המומחה בלשלוף מידע מהדיסק הקשיח. דהיינו הוא שולף את המידע העתידי על בסיס חוויות עבר . אם מטריד אותך דבר מה ואתה מחפש תשובה, החלום ינסה לחפש אותה בתוך הדיסק הקשיח. אם בחלום קיימת תשובה, הוא יעביר אותה כמו מסר בחלום. אם לא התקבלה תשובה, הוא רק יתאר את הבעיה הנדונה ללא פתרון. פעמים רבות הוא גם עשוי להביא פתרון שגוי, כי המידע בדיסק הקשיח לא מעודכן. או לא רלוונטי למועד הצגת השאלה בחלום.

דוגמה נוספת – אם מישהו ירצה להציג שאלה בחלום כגון : האם לקנות כלב זאב חדש ?

אם בדיסק הקשיח צרובה חוויה חיובית , סביר להניח שגם בחלום התשובה תהייה חיובית.

אם בדיסק הקשיח צרובה חוייה שלילית, אזי סביר להניח שלאור החוויה השלילית התשובה שתתקבל תהייה שלילית. אך האם המסקנה עדכנית ? רלוונטית לזמן הרב שחלף מאז חווית הילדות .

לסיכום,

מי שנופח חיים בחלום, הוא אתם בעצמכם. אתם מכניסים אל התוכנה קודים מסוימים: מחשבה, רגש, רעיון – ואלו יוצרים את תוכן החלום. אז אם אתם חושבים על בן הזוג שלכם, או שיש לכם שאיפה להצליח במשהו, או רעיון כלשהו לעשייה, אתם בוחנים דברים אלו בתוך הדיסק הקשיח (הפנימי) שלכם באמצעות תוכנת החלום.

החלום יכול להעלות מידע מתוך הדיסק הקשיח שלא חשבתם על כך קודם, והרי לכם מסר מתוך התת מודע שלכם. כך שלפני שאתם מעלים שאלה בחלום , כדאי לבדוק מהי עמדתכם לנושא בטרם תעלו אותו בחלום . שאלות רבות מקדימות המטופלות באאמצעות כלי הנל”פ לשינוי תפיסתי :

v     האם אתם חולמים על מכונית חדשה – אך מאמינים שאינכם ראויים לנסוע בה

v     האם אתם חולמים על בן/בת זוג – אך לא מאמינים שתמצאו אותו/ אותה .

v     האם אתם חולמים על בית עם חצר – אך לא מאמינים שתצליחו לקנות אותו .

v     האם אתם חולמים לרדת במשקל – אך לא מאמינים שתצליחו לרדת כי הפיתוי חזק יותר.

v     ועוד כהנה וכהנה דוגמאות .

לשלב הזה נכנס אימון והנחייה ב NLP לביצוע שינוי במאמונות המגבילות ולשחרור רגשות כך שתוכלו להאמין בעצמכם, לחזק את הביטחון העצמי, להעריך את עצמכם יותר ולסוף להעלות את השאלה שלכם בחלום באמצעות התת מודע , כך שכאשר ישלף מידע מהדיסק הקשיח , המידע שישלף יהיה חיובי והמסר שיתקבל יהיה עבורכם מנקודת מוצא חיובית .