הקשר בין מצוינות לאמונה פנימית

הקשר בין מצוינות לאמונה פנימית

בדרך כלל אנו חושבים על אמונות במונחי דתות , אידיאולוגיה או בפוליטיקה בהקשר כיסאולוגיה וכן רבות מהן הן באמת כאלו. אך במשמעותה היסודית ביותר.

אמונה היא : כל עיקרון מנחה , אמרה או תשוקה היכולים לספק משמעות וכיוון לחיים . אמונות משולות למפקדים של המוח . כאשר אנו מאמינים בעיקביות שמשהו נכון, זה כמו להעביר פקודה למוחנו איך להציג את מה שקורה, אתה נכנס למצב הרוח בו הוא נכון , פשוטו כמשמעו.

כשאתה מטפל באמונות ביעילות, אמונות יכולות להיות הכוחות החזקים ביותר ליצירת הטוב בחייך. מצד שני, אמונות מגבילות עלולות להיות הרסניות מאוד. לכן הדתות או למעשה העומדים בראשן ניצלו את הרצון של המאמין בכוח עליון וניתבו אותם לתועלת האישית שלהן ובנו מאגרי אמונות בעלי מסר מסוים בלבד.

ככל שאנו לומדים יותר על הכוח יוצא הדופן שיש לאמונות על חיינו, והמחקרים הולכים וגדלים בתחום. במחקרים מסוימים נגעו באדם שנמצא במצב רוח היפנוטי בחתיכת קרח שהוצגה לו כפיסת מתכת לוהטת. תמיד התפתחה שלפוחית בנקודת המגע. הנקודה החשובה הייתה לא המציאות (המודע) אלא האמונה (בתת המודע)שלה קשר ישיר למערכת העצבים.

לידת המצוינות מתחילה עם מודעתנו לכך שאמונותנו היא בחירה.אמונה יכולה להיות בחירה מודעת. תוכל לבחור אמונות המגבילות אותך ומנגד תוכל לבחור אמונות התומכות בך. החכמה היא לבחור את האמונות המוליכות להצלחה ולתוצאות שאתה רוצה בהן ולזנוח את אלו המגבילות אותך .

האמונה שלנו היא הקובעת כמה מהפוטנציאל שלנו ביכולתנו לנצל.

המקורות הבונים את האמונות שלנו :

א. הסביבה – זהו המקום בו המעגלים של הצלחה מולידה הצלחה וכישלון מוליד כישלון. הסיוט האמיתי הוא ההשפעה שיש לסביבה על אמונות וחלומות. אם כל מה שאת או אתה רואים מסביבכם הוא כישלון וייאוש יהיה קשה מאוד ליצור את התצוגות של הצלחה . לכן אם אתם גדלים בעושר ובהצלחה, תוכל ליצור בנקל דפוס של עושר והצלחה ולהיפך.

ב. חינוך ומודעות הורית – מחקרים הראו שהרבה לפני שעילויי בנגינה או בספורט מסוים מתגלה ושולח את הברקותיו, רובם זכו לתשומת לב עוד בהיותם קטנים מאוד זכו להדרכה ולתמיכה ואז החלה להתפתח האמונה הפנימית שלהם שהם יכולים להיות מיוחדים. אמונה זו באה לפני הסימנים הגלויים לכישרונם הגדול. בתוך זה גם מתקיימת הפליה בין ילדים . יש את “המועדפים” ואת “הנדחים” מרכיב קריטי בבניית האמונות בגיל הילדות.

ג. מצבים קיצוניים – לעיתים מצבים קיצוניים מכריחים את האדם להתפתח או לנבול בלא ברירה . לדוגמה אנשים שחוו את השואה, מחנות ריכוז וכדומה אלו הם מצבים קיצוניים בהן מרכיב ההישרדות היה חזק , השפיע על האמונות הפנימיות שיצרו מצג פנימי שאפשר הישרדות או לחילופין אמונה מגבילה שהפילה חללים ברעב ובצמא. ככל שהגיל צעיר יותר מנגנון ההסתגלות האבולוציוני חזק יותר. דוגמה נוספת- שכונות עוני יש מתוכן צמחו והפכו למיליונרים ורובם נשארו בעוני.

ד. יכולות abilities היכולת האישית והקוגניטיבית כגון איי.קיו. אינם מבטיחים מצוינות חזקה אלא מבטיחים הצלחה מהירה בשל היכולת הגבוהה. בהעדר מוטיבציה ומשמעת עצמית לא יבוא לידי ביטוי הפוטנציאל המלא של היכולות הללו. כמו כן יש לפתח את האמונה הפנימית במיוחדות שלהם אחרת לא יהיה טריגר להפעלת הפוטנציאל .

לא משנה היכן אתה נמצא או נמצאת , מה המצב הכלכלי,אישי וכדומה . יש לפעול ……..

תוצאות חדשות נוצרות באמצעות תוצאות העבר שלנו . הדרך הבטוחה ביותר ליצירת אמונה שתוכל לעשות משהו, היא לעשותו פעם אחת , רק פעם אחת. אם תצליח פעם אחת, יהיה קל הרבה יותר ליצור את האמונה ששוב תצליח . תסריט את הסרט של אותה הצלחה שוב ושוב עד שתוטמע היטב בתת המודע שאתה מצליח ושאת מצליחה . אמונה זו תמשוך אליכם הצלחות נוספות.

אז בהצלחה ….

התחילו בפעולות קטנות שיוצרות הצלחות קטנות העיקר שבתת המודע “יתרגל” לקבל הצלחות. עבורו זה לא משנה גודלן , הוא ימשוך אלייך עוד הצלחות מאחר והוא מאמין שהוא יכול להשיגם.

במידה ונהניתם מהמאמר אשמח לקבל תגובותיכם,

באהבה,