מה המטרה של האתגרים שאנו חווים במהלך החיים ?

רקע – אנו חיים בעולם מלא אירועים : גישה אחת מכנה זו אתגר ואילו גישה אחרת מכנה זו בעיה. המרכיב החשוב ביותר בתהליך הוא “הפרשנות” שלנו לאירועים. 

ככל שהאדם מתפתח יותר רוחנית, כך הוא לומד שהעולם אינו אוסף של מיקריות, אלא ישנה תוכנית על עבור מסלול חייו והתקדמותו תלויה באופן שבה הוא ממלא את תפקידו . מנטור ידוע ד”ר ויין דייר הביא משפט מעולם הפיזיקה הקוונטית :

אם אתה משנה את הדרך שבה אתה מסתכל על הדברים, הדברים שאתה מסתכל עליהם משתנים..

“When we change the way we look at things the things we look at change”

― Wayne W. Dyer

 אז מה באמת קורה לך ?

עליך תמיד לזכור 4 דברים :

א. זה רק ניסיון –  המונח “ניסיון” הוא ביטוי שלקוח מעולם היהדות. ניסיון הוא בעצם כל סוג של התמודדות מאתגרת שאדם חווה. התמודדות ברמה בריאותית, כלכלית, רגשית או כל סוג וצורה של קושי שיכול לבוא על אדם. כל סך האתגרים הללו נקראים “ניסיונות”. ומהותו של הניסיון היא כשמו כן הוא, לנסות את האדם, לאתגר אותו, לחזק אותו ויותר מכל – להעלות אותו לרמה הבאה שלו. אז בכל קושי ובכל אתגר – זה הדבר הראשון לזכור שזה ניסיון לאדם.

ב. מהו מטרת הניסיון ? – למעשה המטרה של הניסיון (של כל ניסיון!!) היא אחת ויחידה והיא, להעלות את האדם למקום גבוה יותר בחיים.מקום בו יש שפע רב יותר, הצלחה גדולה יותר, שמחה, בריאות, אושר, עושר, יצירתיות, השראה, מימוש וכל הטוב שבעולם. ניסיון למעשה, מגיע מלשון המילה “נס”.(נס = דגל) דגל הוא מקום גבוה.הניסיון נועד להעלות את האדם וזה מה שצריך לזכור. דהיינו – האתגר הזה, הבעיה הזו, המצב הזה, או האדם הזה, זה רק ניסיון, זה אך ורק ניסיון והניסיון הזה בא רק כדי להעלות אותי וכדי שיהיה לי טוב יותר בחיים, כדי שאחשף לרמות גבוהות יותר של שפע, ברכה והצלחה בחיי.

ג. מדוע הניסיון הזה הספציפי בא אלי ונכנס לחיים שלי ? – זה לא סתם, הגישה היהודית מאמינה שהניסיון מותאם לכלי הכיבול באותה העת. דהיינו – כבר עכשיו יש בתוכי את הכוחות לעבור את הניסיון הזה וגם אם אני לא חושב שאני יכול לעבור את האתגר הזה או אם נכון לעכשיו אני חושב שהמצב הזה גדול עלי, אז הכלל השני הוא תמיד לזכור שאם הניסיון הזה בא לי, אם ההתמודדות הזו קיימת בחיים שלי, אז זה לא הגיע אלי במקרה ודווקא הקושי הספציפי הזה, אלא זה קורה לי כי יש בתוכי את הכוחות והיכולות לעבור את ההתמודדות הזו בהצלחה – אבל פשוט לא ידעתי שהכוחות האלה קיימים בתוכי.

   המסקנה -עד שהניסיון הזה הגיע לחיי, לא ידעתי שיש בי כוחות חזקים להתמודד איתו. כעת שהניסון הגיע ועברתי אותו ולמעשה בזכותו אני יכול לגלות כמה אני חזק יותר מסוגל ועוצמתי הרבה מעבר למה שחשבתי על עצמי. כי בלי שיש משהו שמאתגר אותנו וקורא לנו להיות גדולים יותר, אנחנו לעולם לא נדע את הגדולה האמיתית שקיימת בתוכינו.

ד. איך לעבור את הניסיון – אז אחרי שעברנו את השלבים הקודמים, כעת נשאר להתמודד עם השאלה איך לעבור את הניסיון. והמסקנה שאנחנו עוברים את הניסיון הזה בענק, בדיוק כמו שעברנו בהצלחה את כל הניסיונות שהיו לנו עד עכשיו ובדיוק כמו שנעבור את כל הניסיונות שיהיו לנו.

סיכום ארבע השלבים של הניסיון

מגיע אירוע=ניסיון —–>>>> ע”מ לעלות אותכם לשב הבא —->>>> עליכם לקחת אותו בגדול —–>>>> לצאת ממנו מחוזקים יותר וברמה גבוהה יותר ——>>>>> ואז תגלו את הגדולה שבכם . זהו תהליך ליטוש היהלום שבכם..