אימון הרוחני לפי הרבי נחמן מברסלב

מהו אימון רוחני עפ”י הרבי נחמן מברסלב ? 

רבי נחמן מברסלב כתב NLP בשפה שלו כבר לפני 300 שנה, את משנתו ביחס להסתכלות של האדם על העולם מסביבו, ועל הכוח העצום של מיקוד המחשבה החיובית שמשנה את המציאות .
מהן הכלים או המשפטים של חשיבה חיובית עפ”י רבי נחמן מברסלב בשפה פשוטה ומודנית :

שלב ראשון – חפש את הטוב אצל אחרים. התמקד בטוב הזה, הבלט אותו- כך תוכל להפוך אפילו חוטא לצדיק גמור. אין צורך בביקורת ובשיפוטיות ברגע שאנו מעצימים את החלקים החיוביים אצל אחרים ומגדילים אותו, הרי שממילא החלקים השליליים שלהם קטנים בעיניהם ובעינינו..
על מנת שנוכל לראות את הטוב שבאחרים, עלינו קודם כול לראות את הטוב שבעצמנו.

שלב שני – חפש תמיד את הטוב שבעצמנו. התמקד בטוב הזה, הבלט אותו – כך תוכל להפוך אפילו דיכאון לשמחה. העצמה עצמית, אהבה עצמית ושמחה הם המפתח לחיים טובים יותר, שמחה וחשיבה אופטימית הם משהו שאנו חייבים להתמקד בו ולהתחייב עליו מידי יום זה לא משהו שטבעי לנו בחיים המודרנים.

שלב שלישי – הרגל את עצמך לחשוב אך ורק מחשבות חיוביות הן תחוללנה בך נפלאות. הדגש הוא על המילה הרגל. שינוי כוח ההרגל של הטיס האוטומטי שלנו . בתחילה תהייה התנגדות חזקה לכוחו של הרגל חשיבתי . המוח שלנו עובד על תבניות קבועות, אוטומטיות. זה לא מוח יצירתי, זה מוח הישרדותי זה מוח שעובד בדפוסים קבועים, בשגרה באוטומט כדי שנוכל לחיות ,אחרת היינו מוצפים כל הזמן.
המציאות הקיימת – בעידן המודרני בו לכאורה יש מסביבנו הכל : אוכל בשפע, כסף רב, בתים גדולים, קידמה בכל המשתמע בכך. אך עדיין רוב בני האדם עסוקים רוב הזמן במחשבות של דאגה , עשייה, ריצה בלתי פוסקת ובעיקר הישרדות לא פיזית אלא הישרדות מנטלית.
הריצה הזאת יוצרת ריק וגם דיכאון ועצב. מיליוני אנשים בעולם נזקקים לכדורים נגד דיכאון. זה נחשב למחלת המאה שלנו.
הפיתרון של רבי נחמן אינו אוקוס פוקוס אלא עבודה יומיומית עקשנית במידה רבה של בניית הרגלי חשיבה חיוביים בסביבה מאוד שלילית . שינוי במודעות כנגד “הטבע” שמסביבנו . החדשות – תמיד שליליות או לרוב , מעט מאוד אור חיובי, אינטרנט חשיפה לאירועים לא רק מקומיים אלא צרות גלובליות בכל רחבי הייקום . וכנגד כוחות אלו אנו נדרשים לשנות את קו המחשבה.
להכיר תודה לבורא על הכל מכל כל, מהפריט הקטן ביותר עד הגדול ביותר.

 אימרתו הידועה לגבי “המצפן” – היכן אנו נמצאים : 

” אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות.”

המפתח אם כן, נמצא במחשבות שלנו – ומה משפיע על המחשבות שלנו : האמונות שלנו, הערכים שלנו, התפיסות שלנו , ואותם יש לחקור לעומק ובעיקר לבטל, לעדכן ולשנות במידת הצורך כל אחת ואחת מהאמונות המגבילות שעוצרות אותנו מלפרוץ אל האור אל האושר הפנימי .

שלב רביעי – כוח הדמיון. חשבתם פעם- למה ניתן לנו הדמיון? בשביל מה? הרי שום דבר בטבע לא נוצר סתם כך. ידוע הדבר שלכל יצירה בעולם החומר יש יוצר !!! ולכל יצירה פיזית קדמה יצירה מנטלית בכוח הדמיון . כל אדריכל לפני שצייר את הבניין והפך אותו לתוכניות בנייה , יצר את הבניין בדמיון שלו , כך גם אנו נדרשים להפעיל את כוח הדמיון לפני יצירתו בעולם הפיזי.
המפתח הוא בעבודת הדמיון. כל מה שצריך הוא לאפשר לעצמנו לדמיין. יש הקוראים לזה מדיטציה אחרים קוראים לכך דמיון מודרך והדתיים קוראים לזה תפילה.
מחקים מודרניים מראים כי חזרה מרובה על התהליכים בדמיון יוצרים את המיומנות אחר בעולם הפיזי. ניסויים שנעשו באוניברסיטאות למחקר התנהגותי, הראו כי אנשים שהתאמנו בדמיון לקלוע למטרה / לסל / לשער שוב ושוב , העלו בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה שלהם כאשר עברו אחרי תרגול בדמיון לתרגול במעשה .

כמנחה ומאמן אישי ב NLP ודמיון מודרך, אנו מלמדים ונחים בכלים המתקדמים ביותר להטמעת מסרים באמצעות הדמיון . ולמה נקרא מודרך – כי מכוונים אותו לעבר המטרה שהמתאמן רוצה להשיג או להגיע .

נשמח לראותכם , צרו קשר ושנו את המחשבות שלכם שישנו את החיים שלכם,
אבי