איך להמיס התנגדות

איך להמיס התנגדות

דבר ידוע הוא כי אין דבר שמעכב אותנו יותר, או מאפיל על השמחה והשלווה היומית שלנו מאשר התנגדות. כל סוג התנגדות פנימית העולה לנו במחשבה בדיבור או במעשה יוצר התנגדות למציאות החיצונית באשר היא ומונעת מאיתנו את השמחה הפנימית שבטבעה פורצת החוצה. התנגדויות מונעות מאיתנו שיקול דעת, שקט נפשי ובגדול הן “גוזלות” מזמן איכות החיים שלנו. מבחינה פיסית ניתן להרגיש התנגדות מחשבתית / רגשית (הן מחוברות יחדיו) באזור מפתח הלב.

מהי אם-כן אותה התנגדות שכל כך מפריעה לנו בחיים מבלי שנהייה מודעים לנזק שהיא גורמת ומאידך היא נתפסת כפעולה טבעית לחלוטין.

דוגמאות :

אדם מסוים עצבן אותך או לא אמר לך את המילה הנכונה או אכזב אותך וכו’…ונוצרת התנגדות. אותו אדם (גבר, אישה, ילד, חבר בעבודה, אדם ברחוב, נהג ברכב שחלף על ידך וכיוב ) אמר את שאמר והמשיך הלאה ……….. מה קורה בנתיים  – אתה מייצר מחשבות שליליות לגבי נושא מסוים שעלה ואותה מחשבה שלילית יוצרת התנגדות.

אתה חושש או מפחד ממשהו ( חושש מלעשות או לא לעשות פעולה מסויימת ) ונוצרת התנגדות בחייך.

אם תסיר מעצמך התנגדות מחשבתית / רגשית תגלה שהשמש זורחת והחיים ממשיכים מסביבך כרגיל או בשפה ספרותית יותר תגלה “שהשמיים לא נפלו” והן ממשיכות להשאר שם למעלה גם לאחר הדברים שקרו.

ברגע שההתנגדות מוסרת, המציאות הופכת לפסטורלית. מדוע – כי אתה מסתכל על החיים פנימה החוצה ולא החוצה פנימה.

ברגע בו ההסתכלות היא פנימנ החוצה אתה כבר מתנהג בצורה בלתי תלוייה בהתנגדות שמסביבך. גם אם מישהו אמר מילה לא יפה או צעק או התעצבן אתה יכול בשקט ובשלווה הפנימית שלך להמשיך ולחייך. הבעיה היא שלו ולא שלך.

מה קורה במצב בו אתה משאיר את ההתנגדות הן במודע והן בלא מודע – התוצאה שאתם חיים ועוברים את העולם הזה בדילוגים מהתנגדות אחת לשנייה כשמדי פעם יש אתנחתאות קצרות של שמש וציפורים.

מבחינה סימבולית אזור הלב קשור לרגש, לאהבה, וכאשר יש התנגדות בצורה של כעס לדוגמא, אז ההתנגדות באה לידי ביטוי בחוסר באהבה שמסמלת את האזור הזה. מבחינה רוחנית באזור הזה נמצאת צ’קרת הלב. התנגדות מייצרת חסימה בצ’קרת הלב. “צ’קרת הלב מסמלת מודעות לאהבה, אמפתיה, חוסר באנוכיות, ומסירות. המרכז הזה מעניק לאדם השראה לאהוב, להיות רחום, להיות מסור ולקבל דברים שמתרחשים בדרך אלוהית.”

לכן הדרך להמיס התנגדות ואני משתמש במונח להמיס מכיוון שההתנגדות היא כמו קרח, כמו מים זורמים שהתקשו למוצק. המסה של הקרח מחזירה את הזרימה לאזור החשוב הזה.

מכיוון שהתוצאה של התנגדות היא מחסום באהבה, הדרך להמיס התנגדות היא לאהוב.

פלורנס שין

 אמרה את המילים הבאות, והייתי ממליץ לכל מי שקורא את המילים כעת כאן ועכשיו להפנים את המסר החשוב הזה:

“הצהר לעצמך את ההצהרה הבאה: כל אדם הוא חוליית זהב בשרשרת הטוב שלי.מפני שכל האנשים הם האלוהים במסווה שמחכה להזדמנות שתינתן לו על ידי האדם, לשרת את התוכנית האלוהית של חייו.

ברך את אויבך המסוכן ביותר , וכך תפרק אותו מנשקו ומהתחמושת שלו. החץ שלו ימיר צורתו לברכה

מיהו האוייב הגדול ביותר שלך ? – לא זה הנמצא בחוץ ……..אלא האויב שלך הוא ההתנגדות שלך, ברך את מה שאתה מתנגד לו, שלח לו אהבה והמצב יתהפך. איך עושים את זה מבחינה פרקטית?

קח לדוגמא אדם שפגע בך בצורה כלשהיא ואתה מרגיש התנגדות כלפיו, אפילו רק למשמע שמו. חשוב על אותו אדם ומייד תרגיש את ההתנגדות באזור הלב עולה וגואה. בשלב זה כדי להמיס את ההתנגדות עליך לעשות משהו שלא יהיה קל לעשותו מבחינה רעיונית ורגשית, אך ניסוי קצר יוכיח עד כמה הטכניקה מועילה ומשחררת התנגדות.

חשוב על אותו אדם או אמור את שמו והתחל להגיד כאילו שאתה מדבר אליו:

“אני אוהב אותך”. אמור זאת שוב ושוב…

בהתחלה זה ירגיש כמו סוג של עצירות…המשך ואל תפסיק לומר את זה.

אתה יכול להחזיק יד אחת על אזור מפתח הלב או לטפוח בעדינות על האזור כמו על תוף ולומר זאת בו זמנית.

תנסה להתכוון לזה, כמובן שבהתחלה זה יהיה מאולץ ומזויף, הרי אתה בעצם “שונא” אותו לא?

לא משנה מה ההסבר ומה הטיעונים, המשך לומר אני אוהב אותך והתעלם מההתנגדות הטבעית לאמירה הזאת.

לאחר זמן מה אתה עלול לצחוק או לבכות או להתחיל להרגיש הקלה כאילו שמשהו חסום משתחרר מהאזור הזה.

המשך לעשות את התרגיל עד שתרגיש שהכל נפתח, שאין כבר התנגדות, שיש זרימה.

אתה תרגיש כיף גדול לאחר התרגיל הזה, לפתע השמש תזרח והציפורים יצייצו לך.

לפתע היום הזה יתגלה לפניך במלוא יופיו והדרו.

וזה יקרה בגלל שהחסימה הוסרה, בגלל שההתנגדות שלך כבר לא קיימת.

מה עושים לאחר מכן? ייתכן מאוד ויישארו קצת שאריות של התנגדות שינסו לבוא אליך בצורה של מחשבות מאוחר יותר.

בכל פעם שזה קורה, פשוט שלח אהבה וברכה לאותו אדם. שחרר אותו מהמציאות שלך באהבה. אתה תופתע לגלות שברגע שהמסת את ההתנגדות, גם דברים חיצוניים ישתנו בהתאם. לפתע דלתות והזדמנויות יפתחו, או שלפתע אותו אדם יתקן את דרכיו או יתנצל, או שתהיו לבסוף חברים או שהוא פשוט ייעלם באופן הרמוני מהמציאות שלך ודרכיכם לא יפגשו בשנית.

ההתנגדות שלך משאירה את אותה הסיטואציה בחיים, ברגע שאתה ממיס את ההתנגדות שלך, אתה מתחבר לתדר גבוה יותר, תדר של אהבה וכשהמנגנון הזה מתפקד כמו שצריך אצלך, ללא התנגדויות, אתה מאושר ללא סיבה מיוחדת ודברים מתחילים לזרום בחייך.

ההתנגדויות שאתה חווה בחייך נגרמות עקב התנגדות שלך, אתה אחראי ליצירת ההתנגדות ולכן אתה גם יכול להמיס אותה. זה לא משנה מהי הסיטואציה, מהם הפרטים ומי אשם, התוצאה היא התנגדות שנוצרה אצלך ואתה סובל מזה.

קודם שחרר את ההתנגדות, אחר כך הדברים ייראו אחרת וגם יסתדרו אחרת, הכל יסתדר לטובה. והעיקרון הזה נכון לכל סוג של התנגדות בחייך. תלמד לזהות התנגדות כדי שתוכל להמיס אותה כבר בהתחלה ולא לסבול שלא לצורך.

התנגדות יכולה להיות גם בקשר למשהו שאתה רוצה ולא מצליח להשיג.

כל דבר שמעורר אצלך סוג של התנגדות, שחרר אותו באהבה וחייה מתוך זרימה.

זה לא אומר שעליך לחיות בהכחשה, ממש לא. הכחשה באה מתוך פחד או חוסר בגרות ואי לקיחת אחריות.

להמיס התנגדות זה להגיע לרמה גבוהה של הוויה, שבאה לידי ביטוי במודעות לאמת ולתפקוד של המערכת המחשבתית רגשית שלך ולהשפעה שלה על המציאות שלך. כשההתנגדות נמסה והזרימה חוזרת, הדברים כאילו מסתדרים מעצמם.

והאמת היא שהם לא מסתדרים מעצמם, מפני שהכל כבר מסודר מעצמו, ההתנגדות שלך יצרה את הבעיה והיא גם מחזיקה אותה ולא מרפה. תרפה והכול יסתדר…

בתהילים מו’ כתוב: “הרפו ודעו כי אנכי אלהים”. אלוהים הוא אהבה ואהבה היא אלוהים.

זוהי התכונה הנעלה ביותר שקיימת אצל האדם וזהו הקשר הכי חזק שיכול להיות לאדם לאלוהים. אם נשנה את המילה אלהים למילה אהבה שהמשמעות היא אחת אז הפסוק יהיה: “הרפו ודעו כי אנכי אהבה”. ואם אני אתמצת זאת עוד יותר אז: הרפו ודעו אהבה הדרך להמיס התנגדות היא על ידי אהבה.

כשיש התנגדות צריך לשלוח אהבה כלפי מקור ההתנגדות.

להרפות ולהשקות את עצמנו באהבה.

הרפו ודעו אהבה…